Çanakkale Bienali Kapsamında Düzensiz Göçmenlerle İlgli Gerçekleştirilen Sanatsal Etkinliğe Müdürlüğümüz de Katkıda Bulundu.    Deniz yolculukları esnasında hayatlarını kaybeden mültecilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, Çanakkale bienali kapsamındaki sanatsal etkinliğe, ulaşım ve gerekli izinlerin alınması konusunda İl Müdürlüğümüz de katkılarda bulundu.
   ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu, ÇOMÜ Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği'nin organizasyonu ile bir araya gelen Türk ve yabancı 50 öğrenci etkinlik kapsamında, 9 Ocak Cumartesi sabahı otobüsle Tekirdağ'a hareket etti. Öğrenciler sabahın ilk ışıkları ile fotoğraf çekimlerinin yapılacağı alana ulaştı.
    Etkinlik kapsamında öğrenciler, göçmenlerin tehlkeli yollar yerine güvenli bir şeklide seyahat edebilmelerine dikkat çekmek için güvenli ve legal seyahati simgeleyen bir uçak üzerinde fotoğraf çektirdiler. Ayrıca bu kapsamda çekilen fotoğrafların, Çanakkale ve yurtdışında bir çok sergide gösterilmesi planlanmaktadır.
Kayıt: 10.1.2016
Güncelleme:11.4.2016
Paylaş


WS05