Uluslararası Koruma Dairesi Başkanı


HARUN BAŞIBÜYÜK
 
18.12.1976 tarihinde Adana Kozan İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kozan'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu.
 
2000 yılında Adana Valiliğinde kaymakam adaylığına başladı. Sırasıyla Antalya-Korkuteli, Osmaniye-Sumbas, Karaman-Ayrancı, Niğde-Çiftlik İlçeleri'nde kaymakam vekilliği yaptı.
 
Ardından  6 ay süreyle İngiltere-Exeter şehrinde bulundu.
 
Ordu-Aybastı, Adıyaman-Çelikhan İlçeleri'nde kaymakamlık, Bitlis İlinde Vali Yardımcılığı, Hatay-Hassa, Diyarbakır-Bismil, Aksaray-Ortaköy, Kayseri-Develi İlçeleri'nde kaymakamlık görevi yaptı.
 
Özel Hukuk (Avrupa Birliği) alanında yüksek lisans yaptı. Harun BAŞIBÜYÜK evli ve iki çocuk babasıdır.
 
11.04.2016 tarihinden 26.10.2017 tarihine kadar Uyum Ve İletişim Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.
 
26.10.2017 tarihinden itibaren Uluslararası Koruma Dairesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kayıt: 11.3.2015
Güncelleme:27.7.2018
Paylaş
WS05